0

۱۰ عادت روزانه که باعث موفقیت کارآفرینان می شود :

کارآفرینان موفق

کارآفرینان بزرگ همواره تاکید می کنند که موفقیت های آنها از تلاش و پشتکار فراوانش حاصل گردیده است . معمولا کارآفرینان شانس و موقعیت های مالی و خانوادگی را در پیروزی خود کم تاثیر می دانند .

در این پست قصد داریم به بررسی ۱۰ عادت روزانه ای که کارآفرینان بزرگ و مطرح آن را انجام می دهند ، بپردازیم . این عادات نقش بسزایی در موفقیت کارآفرینان دارند :

عوامل موفقیت کارآفرینان
عوامل موفقیت کارآفرینان

۱- ایجاد یک روال کاری مشخص :

اکثر کارآفرینان همواره یک برنامه کاری مشخص و معین دارند . آن ها هرکاری را به موقع و در جای خودش انجام می دهند . کارآفرینان هیچ گاه بهانه هایی نظیر نداشتن وقت ، بدشانسی و … را نخواهند پذیرفت . آن ها سعی می کنند با تلاش ، پشتکار و آنالیز داده ها به یک روال مشخص دست یابند . در حقیقت آنها یک نقشه راه برتای خود دارند .

۲- انجام پروژه های فکری در صبح :

انسان ها از لحاظ ظرفیت های ذهنی با یکدیگر متفاوتند اما یک سری خصوصیات در همه ی آنها ثابت می باشد . معمولا صبح ها با توجه به استراحت شبانه ، ذهن توانایی بیشتری برای تمرکز و فعالیت فکری دارد . تمرکز برروی مسائل پیچیده که حل آنها نیاز به فکر زیاد دارد را برای ابتدا صبح برنامه ریزی کنید .

۳- تمرین و تلاش بیشتر :

شما هرچقدر هم در کاری دارای مهارت باشید ، نیاز به یادگیری و تمرین را از دست نخواهید داد . یادگیری و ممارست در انجام یک کار می تواند باعث افزایش توانایی های شما گردد و خلاقیت و نوآوری شما را بارور سازد .

۴- داشتن برنامه های مدوّن برای آینده :

همیشه چشم اندازهای بلندمدت برای خود تدوین کنید . این چشم انداز به عنوان سند راهبردی برای شما محسوب می شوند .برنامه های درازمدت به فعالیت های شما نظم می دهند و انگیزه شما را تقویت خواهند کرد .

۵- فعالیت های درآمدزا :

سعی کنید درآمدزایی در فعالیت های مختلف شما لحاظ شود . شما هرچه درآمد بیشتری داشته باشید ، می توانید برنامه ریزی بهتری را داشته باشید و از نیروهای کارآمدتر و با انگیزه تر برخوردار شوید .

۶- پیگیری میزان پیشرفت کارها :

همواره بررسی کنید که فعالیت های شما تا چه حدّی موفقیت زا بوده اند . این پیگیری شما را در مدیریت ریسک و بحران کمک خواهد کرد . همچنین باعث می شود شما دچار غرور و اشتباهات محاسباتی نگردید .

۷- تشویق تیم کاری به حل مشکلات :

شما ممکن است در فرآیندهای کاری تان با مشکلات متعددی مواجه شوید . تیم کاری شما به عنوان نیروهای فعال که از جزئیات فعالیت های شما آگاه است می تواند در حل چالش های کاری به شما کمک زیادی را بنمایند .

۸- خانواده ، تفریح ، تجدید قوا :

هر چند که انجام درست وظایف شغلی بسیار مهم است ، امّا خانواده خود را هرگز فراموش نکنید . شما برای این که بتوانید به خوبی کار کنید نیاز به آرامش ، عشق و تفریح دارید . پس سعی کنید زمانی را به خانواده ، دوستان و همکارانتان اختصاص دهید تا فارغ از مسائل کاری به استراحت و تفریح بپردازید .

۹- یادگیری

یادگیری فرآیندی است که در هیچ زمانی نباید متوقف شود . یادگیری مستمر می تواند شما را قوی تر کند . شما بایستی خیلی چیزها را یاد بگیرید . به عنوان مثال تعامل با رقبا را فرا بگیرید و یا با خودشناسی ، بهتر از توانایی های خود استفاده کنید . مهارت های جدید می توانند کسب و کار شما را رونق بخشند و موجب اعتبار بیشتر شما شوند .

۱۰- تهیه چک لیست :

سعی کنید همیشه برای انجام هرکاری یک چک لیست داشته باشید . از همین حالا شروع کنید و برای فعالیت های فردایتان یک چک لیست تهیه کنید . سعی کنید این چک لیست را همیشه در دسترس نگهدارید و هرگاه کاری را به درستی انجام می دهید کنار آن یک تیک سبز بزنید . فعالیت های ناقص و یا ناتمام را برای خود مشخص کنید و در روزهای بعدی اولویت بیشتری را به آنها بدهید .

نویسنده : مسعود معاونی

دیدگاهی دارید؟