0

هشتگ های اینستاگرام

هشتگ در پست های اینستاگرام

اینستاگرام یکی از محبوبترین شبکه های اجتماعی در ایران می باشد که بعد از فیلتر تلگرام به محبوبیت آن بیش از قبل افزوده شد . در حال حاضر افراد زیادی از اینستاگرام برای اهداف تجاری و درآمدزایی استفاده می کنند . افرادی که اینفلوئنسر هستند یا در زمینه بازاریابی شبکه های اجتماعی فعالیت می کنند به دنبال شناسایی نکته های مهم در بهبود وضعیت صفحه های تحت مدیریتشان بوسیله هشتگ های اینستاگرام شان هستند .

این افراد می خواهند با استفاده از امکانات موجود در این شبکه اجتماعی بهترین نتایج را کیب نمایند . قبلا در پستی به طور کامل به موضوع هشتگ ها پرداخته ایم . در اینجا می خواهیم در مورد تعداد هشتگ ها در پست های اینستاگرام صحبت کنیم .

اخیرا در شبکه های اجتماعی درباره تعداد هشتگ ها بحث های زیادی مطرح گردیده است . از جمله این بحث ها این بود که یک عده از دیجیتال مارکترها مدعی شدند که اگر در یک پست بیش از ۷ هشتگ مورد استفاده قرار گیرد آن پست از طرف موتورهای جستجوی اینستاگرام اسپم محسوب می شود . (در مورد اسپم و پست های اسپم در سایت متمم مفصل صحبت گردیده است ) .

شکل بالا و نمودار مرتبط با آن خلاف این موضوع را نشان می دهد . همانطور که در شکل مشاهده می شود تعداد ۷ تا ۱۳ هشتگ در هر پست می تواند بیشترین نرخ تعامل را برای یک پیج اینستاگرامی دربرداشته باشد . بنابراین نیازی نیست که شما درباره تعداد هشتگ های خود نگران باشید . شما باید سعی کنید تا هشتگ هایی را که مورد استفاده قرار می دهید تا حد ممکن با موضوع تصویر ، ویدئو یا استوری شما مرتبط باشد .

اینستاگرام بیش از آنکه برروی تعداد هشتگ ها حساس باشد برروی مرتبط بودن هشتگ ها با موضوع پست و حتی پیج شما حساس است . استفاده بی مورد از هشتگ ها (حتی اگر ۵ ،۶ یا۷ هشتگ استفاده شود) ، باعث می شود تا اینستاگرام پست شما را اسپم محسوب کرده و پست شما را از نتیج موتور جستجوی خود حذف کند .

توجه به این نکته ضروری است که اصل بازاریابی دیجیتال برپایه احترام به کاربر و حفظ حقوق وی می باشد . پس تلاش خود را بر این قرار دهید که هیچ گاه در هیچ شبکه اجتماعی به دنبال اسپم کردن نباشید .

نویسنده : مسعود معاونی

دیدگاهی دارید؟