زمان مطالعه تقریبی: ۳ دقیقه

آیا شما قصد صفر به کشور دیگری را دارید و نیاز به فراگیری زبان خاصی دارید؟ در این مطلب قصد داریم به چگونگی یادگیری یک زبان در مدت هفت روز بپردازیم. آیا چنین چیزی واقعا در یک هفته امکان پذیر است. با درنظر گرفتن عوامل زیر می توانید به این مهم دست پیدا کنید.

۱- دانستن چرایی یک موضوع

یادگیری زبان در هفت روز

واضح است که باید ابتدا هدف خود را تعریف کنیم و سپس به ترسیم یک مسیر برای دستیابی به آن اقدام کنیم. به عنوان مثال اگر می خواهید زبان ترکی استانبولی را بیاموزید، سعی کنید به دنبال ترک زبانان بگردید و با یکی از آنان ارتباط برقرار کنید، چرا که محیط به ادراک زبان ترکی یا هرزبان دیگری به شما کمک خواهد کرد.

۲- اطلاعات مهم

محیط خود را به سمت زبان جدیدی که می‌خواهید یاد بگیرید، سوق دهید. شما نباید حالت منفعلانه داشته باشید. می‌توانید برچسب‌های از زبان ترکی را تهیه کرده و در محیط قرار دهید (محل زندگی خود را با این برچسب ها تزیین کنید). سعی کنید حتی اگر شده ۲ یا ۳ کلمه را به زبان ترکی بیان کنید.

۳- گرفتن یک همکار و شریک

شما می‌توانید دارای انگیزه بهتر و بیشتری شوید اگر یک همکار هم هدف داشته باشید. رقابت یا احساس مسئولیت متقابل و انگیزه تنها با حضور یک شریک در یادگیری مهیا می‌شود و این همکار می تواند مقدار مناسبی از فشار را برشما در حفظ مسیر وارد نماید.

۱۰ نقل قول الهام بخش از روسای جمهور آمریکا

۴-آمادگی انگیزشی

شما نیاز به نشانه‌های در مسیر خود به سمت هدف دارید. تعاملات زندگی واقعی در زبان گفتاری باید دیده شود. شما می‌توانید وارد بازارهای شوید و به قیمت اجناس و کالا با زبان آموخته جدید شوید.

۵- خوردن زبان

شما برای یادگیری نیاز به شروطی دارید. مثلا اگر نام غذا را یاد گرفتید می‌توانید آن را بخورید یا مثلا قبل از خوردن یک غذای آماده اطلاعات پشت آن را به طور کامل خوانده و آن را برای خود تفسیر نمایید.

۶- استفاده از آن چه شما می دانید

عمیق‌تر به پردازش اطلاعات آموخته بپردازید. از تشابه و مقایسه بین زبان‌ها لذت ببرید و زبان جدید خود را با دانش‌های قبلی در زبان‌های دیگر مقایسه کنید. سعی کنید کلمات مشترک با زبان مادری خود را شناخته و به یادگیری آن‌ها بپردازید.

۷- تنوع چاشنی زندگی است

سعی کنید همواره چیزهای جدید آموخته و به کار خود تنوع و نوآوری دهید. سعی کنید آهنگ های زیبا گوش دهید و با معلم خود در موضوعات مختلف صحبت کنید. سعی کنید داستان های ساده و اولیه بنویسید و آن را برای یک فرد مسلط به آن زبان بخوانید و اشکالات خود را برطرف کنید.