۱۰ درس مهمی که اکثر مردم آن ها را در آخر عمرشان یاد می گیرند

10 درس مهم زندگی

10 درس مهم زندگی

اکثر مردم سعی می کنند تمامی مسائل روزمره را خودشان تجربه کنند هرچند که تجربه کردن قوی ترین اثر آموزشی را دارد و یادگیری پایدار را به دنبال خواهد داشت اما این نوع یادگیری زمان زیادی از افراد را تلف خواهد کرد و افراد زمانی متوجه این واقعیت می شوند که زمان زیادی از عمر آنان باقی نمانده است . در این مقاله به ۱۰ موضوعی اشاره خواهیم کرد که همه باید آن ها را قبل از این که دیر شود فرا گیرند :
  1. زندگی کوتاه است : زندگی کوتاه تر از آن است که شما از رئیسی که شما را تحقیر می کند نفرت داشته باشید و یا بخواهید تغییرات شگرفی در اطرافتان ایجاد کنید . شما همواره باید با قدم های کوچک ومنظم به دنبال بهبود وضعیت امروزتان باشید و هیچ گاه به ریسک های بزرگ و غیرمنطقی دست نزنید چرا که ممکن است شرایط عادی زندگی خود را هم از دست بدهید .
  2. ارتباطات اجتماعی : امروزه ارتباطات اجتماعی تاثیر شگرفی در موفقیت های ما دارند پس همواره سعی کنید که توجه خاصی به ارتباطات اجتماعی خود داشته باشید و روابط خود را با اطرافیانتان بهبود دهید .
  3. به خطر نینداختن سلامت خود برای کسب ثروت : بسیاری از مردم نمی توانند یک توازن مناسب بین کار و زندگی خود ایجاد کنند . آن ها با ایجاد مشکلات زیاد کاری ، سلامتی خود را به خطر می اندازند . آن ها اسنرس زیاد را در ازای دریافت پول به جسم و روح خود وارد می کنند .
  4. تکرار نشدن بهترین لحظات زندگی : جهان ما جهانی وسوسه انگیز است و هر روز ما را به سمتی فرا می خواند اما باید دانست که صفحات زندگی هرگز به عقب بر نمی گردند . پس باید از تک تک لحظات زندگی به صورت کامل استفاده برد .
  5. عدم توقف یادگیری : امروزه فناوری ها با سرعت شگرفی در حال تغییر هستند و این نیاز به یادگیری را پیش از پیش نمایان می سازد . اگر شما چیزی را امروز یاد نگیرید شاید فردا برای یادگیری آن دیر باشد و جز افسوس چیزی برای شما باقی نماند .
  6. تنوع : همواره در یادگیری ها و امور روزمره زندگی شما باید تنوع وجود داشته باشد . انسان باید همواره در امور مختلف چالاک ، زیرک وعلاقمند باشددر غیر اینصورت امکان رشد و بالندگی در شغل و حرفه و زندگی را از خود خواهد گرفت .
  7. کار گروهی : شما وقتی به تنهایی به جایی می روید می توانید خیلی سریع حرکت کنید اما وقتی دسته جمعی می روید می توانید با اطمینان بیشتری مسافت دورتری را برای خود در نظر بگیرید به عبارت دیگر کار گروهی باعث ایجاد یک بستر رویایی برای شما خواهد شد که موفقیت شما را تضمین خواهد کرد . باید توجه داشت که هر ایده بزرگ یک اسطوره است که برای پیاده سازی نیاز به یک تیم هماهنگ دارد .
  8. نگران از دست دادن هیچ چیز نباشید : پادزهر ترس و اضطراب ایمان و عمل است ، اگر شما فکر می کنید که در حال اتلاف وقت و انرژی خود هستید , باید یک هدف ایده آل برای خود تعریف کنید و جلوی این اتلاف ها را تا جای ممکن بگیرید .
  9. شکست یک پایان نیست : هرچند موفقیت به عنوان یک فاکتور مهم در یادگیری و پیشرفت در زندگی محسوب می شود اما به شکست هم باید به عنوان یک فرصت طلایی نگریست . فرصتی که به عنوان یک شروع تازه می باشد که شما در آن تلاش بیشتری برای موفقیت چمشگیرتر انجام خواهید داد .
  10. خوشبختی یک مسیر است نه یک مقصد : بسیاری از مردم کار و زندگی می کنند تا به خوشبختی برسند و هرگز از زندگی خود لذت نمی برند . آن ها منتظر هستند که به مقصد که همان خوشبختی می باشد ، برسند . این در حالی است که جریان خود زندگی همان مسیر خوشبختی می باشد .
باید توجه داشت که به راحتی می توان توصیه های دیگر را به این لیست اضلفه کرد ، شما هم بهتر است درباره این اهداف کمی فکر کنید و آن ها را برای خودتان یا دیگران بیان کنید .
نویسنده و گردآورنده : نیلوفر مظفریان – مسعود معاونی
منبع :www.lifedaily.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *