زمان مطالعه تقریبی: ۲ دقیقه

سامسونگ گلکسی ۷

آمریکا مجوز گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۷ را از کلیه پروازها لغو کرد وصاحبان این گوشی ها حق حمل آن ها به داخل هواپیما و یا حتی قسمت بار را ندارند .

بنابر گزارش ها از وزارت حمل ونقل آمریکا افرادی که حتی در چمدان های خود به حمل این نوع گوشی بپردازند و آن را به مسئولین امنیت پرواز تحویل ندهند با پرداخت سنگین مواجه شده و گوشی آنها مصادره خواهد شد .آنتونی فاکس وزیر حمل و نقل آمریکا در این باره گفت :

ما می دانیم ممنوعیت این نوع تلفن از خطوط هوایی موجب ناراحتی برخی از مسافران خواهد شد اما ایمنی تمام افرادی که با هواپیما سفر می کنند برای ما مهم است زیرا که احتمال حادثه آتش سوزی و ایجاد خطر برای سلامت پروازها مطرح است .

شرکت سامسونگ در حدود ۲٫۵ میلیون گوشی را که گفته می شود باتری های لیتیومی آنها معیوب است و بعضا احتمال آتش سوزی در آنها وجود دارد را جمع آوری کرده است . سامسونگ این هفته ، عملا تولید و فروش گوشی نوت ۷ را در سراسر جهان قطع کرد .گوشی های معیوب با شرایط حفاظتی سخت گیرانه ای به شرکت سامسونگ منتقل می شوند .این گوشی ها در داخل یک کیسه محافظ و جعبه ای که مجهز به عایق حرارتی است قرار داده می شوند .

این شرکت کره ای اعلام کرده است که از این قضیه در حدود ۴٫۳ میلیون یورو متضرر گردیده است .

منبع : اسکای نیوز

گردآورنده :مسعود معاونی

https://telegram.me/moaveni_ir