زمان مطالعه تقریبی: ۳ دقیقه

رای گیری الکترونیک مبتنی بر گوشی های هوشمند

در حال حاضر در بسیاری از مناطق جهان رای گیری الکترونیک براساس مدل های مکانیکی صورت می پذیرد که این سیستم های مکانیکی با چالش های اساسی مواجه می باشند . هر چند این سیستم های مکانیکی رای گیری الکترونیک به صورت متوالی در حال به روز شدن و پیشرفت هستند اما همچنان مشکلاتی وجود دارد که از مهم ترین مشکلات می توان به ناآشنا بودن مردم با فرایند چنین رای گیری اشاره کرد . آشنا نبودن مردم با فرآیند رای گیری منجر به بروز خطاهای بی شماری از سوی مردم می شود که امنیت و کارآیی چنین سیستم هایی را به شدت با مشکل مواجه می کند . می توان عنوان داشت که تکنولوژی های مکانیکی مورد استفاده در رای گیری الکترونیک به پایان چرخه حیات خود نزدیک شده اند و زمان گذر از چنین سیستم های فرا رسیده است .

امروزه گزینه های مناسبی برای جایگزینی وجود دارد که یکی از مهم ترین آن ها ، سیستم رای گیری الکترونیکی مبتنی بر گوشی های هوشمند می باشد . اخیرا محققان یک سیستم رای گیری الکترونیک طراحی کرده اند که از گوشی های هوشمند برای فرآیند رای گیری استفاده می کند و قابلیت هماهنگی با انواع سیستم عامل های گوشی هوشمند را دارد . نکته حائز اهمیت در این سیستم رای گیری الکترونیکی این است که سیستم معرفی شده دارای کمترین خطای کاربر ؛ به نسبت سیستم های معرفی شده قبلی می باشد و کارآیی آن به شکل قابل ملاحظه ای افزایش یافته است چرا که امکان رای دادن آنلاین در هر مکان و هر زمان وجود دارد و رای دهندگان امکان این را دارند با آرامش کامل رای خود را ثبت نمایند .

آن چه مسلم است معرفی چنین سیستمی نیازمند حل تعداد قابل توجهی از مشکلات امنیتی و احراز هویتی می باشد . هم چنین این سیستم باید قادر باشد جلوی حملات مختلف را بگیرد . مقاله کامل مرتبط با این پست را می توانید از منبع دانلود نمایید .

نویسنده : مسعود معاونی
منبع : (Toward More Usable Electronic Voting: Testing the Usability of a Smartphone Voting System)
منبع را از این جا دانلود کنید .

https://telegram.me/moaveni_ir