زمان مطالعه تقریبی: ۳ دقیقه

تلگرام

وب سایت رسمی تلگرام (www.telegram.org) به مناسبت ۲۰۰ کاربری شدنش متنی را منتشر کرده است که در ادامه به بررسی آن می پردازیم :

طبق آخرین اطلاعات ، در طی ۳۰ روز گشته تلگرام توسط ۲۰۰ میلیون نفر مورد استفاده قرار گرفته است . اگر تلگرام یک کشور بود ما می توانستیم آن را ششمین کشور پر جمعیت در جهان بدانیم .

شاید بزرگترین علّتی که کاربران را مجاب کرده تا به تلگرام بپیوندند ، این است که مدیران ارشد تلگرام هرگز در مقابل زیاده خواهی دولتمردان تسلیم نشده اند و حاضر به واگذاری اطلاعت حساس کاربران به آنان نشده اند .

از همان روزی که در اوت ۲۰۱۳ تلگرام راه اندازی شد تا به امروز هرگز هیچ اطلاعات محرمانه ای از کاربران افشاء نگردیده است و علت این موضوع این است که هدف تلگرام همواره این بوده است که هر کسی در سیاره زمین برای انتخاب آزاد باشد . بالاتر از این هدف ، ما در تلگرام معتقدیم که انسان ها ذاتا موجوداتیی هوشمند و مهربان هستند که شایسته اعتماد می باشند و می توانند با آزادی کامل افکار خود را به اشتراک بگذارند و ما موظف به حفظ حریم خصوصی آن ها خواهیم بود . همین موضوع باعث شد تا تلگرام به دنبال راه اندازی سیستم هایرمزنگاری end to end باشد .

تلگرام

علاوه بر این ، ما کد منبع نرم افزار خود را به صورت گسترده منتشر کردیم تانشان دهیم امنیت نرم افزار پیام رسان ما در حد بالایی قرار دارد و از دیگر سو توسعه دهندگان به سادگی بتوانند امکان ایجاد انواه ربات ها را داشته باشند .

همین اعتماد مردم باعث گردید تا ما بتوانیم به پشتیبانی از گروه های چت عمومی ، کانال های ارتباطی نامحدود و خدمات دیگر بپردازیم .در تمامی موارد فوق اعتماد ما به کاربران و اعتماد کاربران به ما باعث نتایج فوق العاده ای برای ما و کلیه کاربرانمان گردید . ما همواره به تمامی کاربران خود ایمان کامل داشته ایم و همواره به دنبال ارائه بهترین خدمات به بیش از ۲۰۰۰۰۰۰۰۰ کاربر خود بوده ایم . تشکر از شما بابت پشتیبانی همیشگی تان ./.

ترجمه : مسعود معاونی

منبع :سایت رسمی تلگرام