زمان مطالعه تقریبی: ۷ دقیقه

هرروزه کارآفرینان بسیاری تنها با یک ایده و باور جدید و اعتقاد به اجرای آن ، کار و کسب خود را شروع می کنند. البتّه آنها همیشه هم موفق و پیروز نمی شوند و شکست ها باعث مشود تا آن ها نگرش خود را به موضوعات اصلاح کنند و تلاش بیشتری را برای ایجاد تحول و تغییر در جهان اطراف خود شروع کنند. استفاده از تجربیات استارتاپهای سایر کشور ها نیز می تواند در جای خود ارزشمند باشد. در این پست به بررسی استارتاپ های آمریکایی (Startup) که در سال ۲۰۱۸ رشد قابل توجهی داشته اند می پردازیم.

استارتاپ های جوان در سال ۲۰۱۸

استارتاپ های آمریکایی معمولا میزان موفقیت بالایی دارند. این در حالی است که تنها برخی از استارت آپ ها هرساله موفق به ایجاد تحولات شگرف در صنایع مختلف، شیوه های زندگی و فعالیت های کسب و کار می شوند. این موضوع باعث شده است که سرمایه گذاران بسیاری به دنبال شناسایی این استارت آپ ها و بهره برداری از منافع آن ها باشند.

در این پست قصد داریم تا به معرفی استارتاپ های آمریکایی بپردازیم که در سال ۲۰۱۸ توانسته اند خود را در حوزه های کاری مختلف مطرح کنند و حداقل ۵۰ نیروی فعال را به استخدام خود درآورند. سوال مهمی که درباره این شرکت ها، ذهن هرکسی را به خود درگیر می کند این است که آیا این شرکت ها توانایی رشد انفجار گونه را خواهند داشت و یا مانند هزاران استارتاپ دیگر با شکست و نابودی مواجه می شوند.

لیستی از استارتاپ های مطرح آمریکایی در سال ۲۰۱۸

۱- Lyft :

این شرکت یکی از رقبای جدّی شرکت اوبر می باشد که در سال ۲۰۱۸ توانست به خوبی رشد کند و ۳۵ درصد از بازار ایلالات متحده آمریکا را به خود اختصاص دهد. این شرکت در حال حاضر ارزشی معادل ۱۵٫۱ میلیارد دلار دارد. Lyft به فراتر از خودروهای مرسوم فکر می کند و به دنبال پیاده سازی ایده دوچرخه و اسکوترهای اجاره ای می باشد. همچنین این شرکت در حوزه افزایش کیفیت سازمانی و مشاوره به شرکت ها نیز فعالیت هایی را آغاز نموده است.

۲-Halo Top Creamery :

این شرکت توانست در سال گذشته خود را به عنوان پرفروش ترین شرکت در زمینه کرم بستنی در فروشگاه های مواد غذایی آمریکا مطرح کند و به نسبت سایر رقبا از رشد قابل ملاحظه ای برخوردار شود. این شرکت توانست با ارائه محصولات جدید و کم کالری خود نظر بسیاری از مردم آمریکا را به خود جلب نماید. یکی از ویژگی های مهم این شرکت این است که دفتر ثابتی ندارد و کارمندان از طریق دورکاری وظایف خود را به انجام می رسانند.

۳- Coin base :

کیف پول دیجیتالی که در سال ۲۰۱۸ به شمشمین سال تولد خود رسید. این کیف پول دیجیتال در حال حاضر از ۲۰ میلیون حساب کاربری میزبانی می کنند. این شرکت به بسیاری از افراد اصول رمزنگاری و بلاکچین را می آموزد. این شرکت قصد دارد تا پایان سال کارمندان خود را تا دو برابر افزایش دهد.

۴-Noodle.ai :

این شرکت به ارائه سرویس های به مشتریان خود می پردازد تا مشتریان بتوانند بهترین اقدامات را به کمک الگوریتم های پیشرفته تصمیم گیری و یادگیری انجام دهند. این شرکت در حال حاضر خدمات خود را برای پروازهایی با بهترین قیمت و یا روش‎های برای کاهش ضایعات در زنجیره تامین ارائه می دهد.

۵-Bird :

این استارت آپ به عنوان یک شرکت دوچرخه سواری کم هزینه که با محیط زیست سازگار است مطرح می باشد. آنها از ابزارهایی هم چون دوچرخه و اسکوترهای برقی بهره می برند. هسته مرکزی موسسان این شرکت از دو شرکت رقیب یعنی Lyft و Uber تشکیل یافته است. هزینه سواری این شرکت تنها بین ۲ یا ۳ دلار می باشد و در ۳۰ شهر آمریکا فعالیت می کنند. ارزش فعلی این شرکت بیش از ۲ میلیارد دلار است.

۶-Robinhood :

این شرکت که با همکاری دانشگاه استنفورد تاسیس شده است در حقیقت یک نرم افزار سرمایه گذاری می باشد. آن ها به دنبال ایجاد شیوه های جدید و کم ریسک برای سرمایه گذاری هستند.

۷-Ripple :

امور مالی پیشرفته همواره برای همه جذاب است. ارسال پول بین بانک ها و مرزهای بین المللی هیچ گاه متوقف نمی شود. Ripple با استفاده از تکنولوژی بلاکچین فرآیندهای پیچیده چند روزه را تنها در کسری از ثانیه انجام می دهد.

۸-Rubrik :

یک شرکت مدیریت داده های ابری که به شدت در حال رشد و توسعه می باشد. این شرکت به بسیاری از شرکتها کمک می کند تا اطلاعات خود را ایمن نگهدارند. این شرکت در سال ۲۰۱۷ مشتریان خود را تا ۴ برابر افزایش داد و همچنین توانست تا کارمندان خود را تا ۳ برابر افزایش دهد.

۹-Plus :

شرکتی که در سال ۲۰۰۹ فعالیت خود را به عنوان مرکزی برای نگهداری و تعمیری تلفن‎های هوشمند آغاز کرد و به مرور زمان به عنوان یک شرکت مشاور در زمینه تجهیزات هوشمند خود را مطرح کرد. این شرکت در حال حاضر همکاری‎های گسترده ای را با گوگل و سامسونگ آغاز نموده است.

۱۰-Flex port :

این شرکت در زمینه حمل و نقل و لجستیک فعال می باشد و با دیجیتالی کردن بسیاری از فرآیندها به کاهش هزینه ها پرداخته است و با ردیابی ساده تر محموله ها، به ساده سازی فرآیندهای پیچیده کمک زیادی نموده است  درآمد این شرکت در سال گذشته به ۳ برابر افزایش پیدا کرده است و با ۱۵۰۰۰ شرکت در زمینه حمل و نقل همکاری نموده است.

۱۱- Outreach :

زمانی مدیر شرکت Manny Medina توانست با نمایش یک اسلاید در حدود ۲٫۳ میلیون دلار فروش کند و این به معنای هنر فروش می باشد. شرکت Outreach به بیش از ۲۴۰۰ شرکت کمک می کند تا آن ها بتوانند معاملات خود را از طریق یادگیری ماشین بهبود دهند و بهترین شیوه های برقراری ارتباط را به مدیران فروش آموزش دهند.

۱۲- Samsara :

توجه داشته باشید که حسگرها و نرم افزارهای Samsara می توانند در صنعت حمل و نقل هر چیزی را نظیر موقعیت مکانی و دما را در زمان واقعی اندازه گیری کنند. این شرکت کلیه شیوه‎های کنترلی را به صورت سیستم مستقل به مشتریان خود ارائه می دهند.

۱۳-ArgoAI :

زمانی که شرکت‎های خودروسازی خودران در سال ۲۰۱۶ فعالیت خود را به صورت جدّی آغاز کردند، شرکت ArgoAI توانست از شرکت خودروسازی فورد یک تعهد سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری برای مدت پنج سال را بدست آورد. با این حال Argo توانست استقلال خود را از فورد حفظ کند و رشد و تسعه قابل قبولی را داشته باشد.

۱۴-Snow flake computing :

این شرکت در زمینه ذخیره سازی داده ها مبتنی بر ابر و ارائه تحلیل های بسیار دقیق فعالیت می کند که آنالیزهای این شرکت از لحاظ ساختاری و کیفیت توانایی رقابت با شرکت اوراکل را دارد.

۱۵-Clutch :

کسب و کارهای کوچک و متوسط با استفاده از داده های Clutch می توانند به توسعه کسب و کار خود بپردازند. Clutch می تواند راهکارهای موثری را به توسعه دهندگان موبایل ، طراحان گرافیک و مشاوران سئو ارائه دهد.


ترجمه و ارائه : مهندس معاونی

منبع : لینکدین


محتواهای مرتبط: